جمعه , تیر ۲۹ ۱۴۰۳
صفحه اصلی / اتاق نمک / هزینه ساخت اتاق نمک با طراحی بسیار زیبا به تفکیک مشاغل
اتاق نمک

هزینه ساخت اتاق نمک با طراحی بسیار زیبا به تفکیک مشاغل

هزینه ساخت اتاق نمک با طراحی بسیار زیبا چقدر است؟ تفاوت قیمت ساخت اتاق نمک در منزل و اتاق نمک در هتل؟ آیا اتاق نمک نیاز به مجوز دارد؟ اتاق غار نمک چقدر هزینه دارد؟

امروزه به منظور درمان بیماری ها پزشکان طب سنتی و طب جدید روش‌های مختلفی را در پیش می‌گیرند که با راهکارهای خاصی ارائه می‌گردد.

از جمله این موارد می‌توان به ساخت اتاق نمک اشاره کرد که با خواص عالی که از نمک سراغ داریم توانسته بسیاری از بیماری ها را درمان کند.

اتاق نمک

ساخت اتاق نمکی در ایران

ساخت اتاق نمکی در ایران سابقه چندان طولانی ندارد و عمر آن به ۱۰ سال نیز نمی‌رسد اما در همین مدت کوتاه همراه با موج جهانی استفاده از اتاق های نمک رشد آن در کشورمان ایران بی سابقه بوده است.

اتاق نمکی به دلیلی جذابیت فراوان برای مشتری و قابلیت زیادی که در جذب مشتری دارد صاحبان مشاغل را وادار کرده در مجموعه خود حتما از یک سازه نمکی استفاده نمایند.

اینکه هزینه ساخت یک اتاق نمک چقدر است به آیتم های بسیار زیادی وابستگی دارد به شما پیشنهاد می‌کنیم برای اطلاعات بیشتر این مطلب را از دست ندهید.

اتاق نمک

قیمت تجهیزات اتاق نمک

پس از ساخت اتاق نمک شما باید آن را تجهیز کنید که هر کدام از لوازم این مجموعه نمکی طبیعتا دارای قیمتهای متفاوتی است و اینکه کدام یک را انتخاب کنید به نوع استفاده و بودجه شما بستگی دارد.

یک نکته را همواره مد نظر داشته باشید هر چه هزینه بیشتری جهت ساخت اتاق نمک بپردازید بازخورد شما چندین برابر خواهد بود و هیچگونه هدر رفت سرمایه صورت نمی‌پذیرد اما به این شرط که قبل از انجام هر کاری مشاوره لازم را دریافت نمایید.

اتاق نمک

برای جلوگیری از هدر رفتن سرمایه هیچگاه بدون مشورت با یک متخصص شروع به ساخت اتاق نمک نکنید

هالوژنراتور: هالوزژراتور یا دستگاه هالوتراپی یکی از تجهیزات اتاق نمک درمانی است که در اتاق نمک های ویژه مراکز تفریحی و تجاری چندان نیاز نمی‌باشد ولی برای کلینیک های نمک درمانی یکی از ملزومات اصلی است.

این دستگاه توانایی پخش نمک در هوا را دارد و به دو صورت خشک و مرطوب قابل استفاده است که هر کدام برای بیماری‌های متفاوتی مورد استفاده می‌باشد.

دستگاه هالوتراپی در دو نوع خانگی و ویژه اتاق های نمک بزرگ وجود دارد که نوع خانگی آن قیمتی در حدود ۱۵۰ دلار را دارد و نمونه بزرگتر آن که قدرت پاشش زیادی نیز دارد تقریبا ۴ هزار دلار است.

اتاق نمک

سیستم گرمایش از کف: اگر شما یک اتاق ۱۲ متری را در نظر بگیرید این اتاق با متراز گفته شده حدودا ۵ تا ۶ میلیون تومان هزینه بابت اجرای سیستم گرمایش از کف آن لازم دارد.

اتاق نمک

نورپردازی: نورپردازی مهمترین بخش یکی اتاق نمک است مانند مثال قبل یک اتاق ۳*۴ تقریبا ۳ تا ۴ میلیون تومان هزینه برای نورپردازی لازم است.

آیا اتاق نمک نیاز به مجوز دارد؟

یکی از سوالات رایج مشتریان این است که آیا اتاق نمک نیاز به مجوز دارد یا خیر؟ باید توجه داشته باشید اتاق نمک در حقیقت یک دکوراسیون داخلی است و نیاز به هیچ مجوزی ندارد اما نوع استفاده‌ای که شما از آن مجموعه و مکان خواهید کرد طبیعتا نیاز به مجوز خواهد داشت.

به طور مثال کسی که قصد راه اندازی یک مرکز تفریحی یا سفره خانه سنتی دارد یا یک رستوران به شکل غار نمکی را مد نظر قرار دارد طبیعتا برای شروع و استفاده تجاری از این مکان، باید مجوز لازم را از اداره اماکن و صنف دریافت نماید.

اتاق نمک

نمک اندود کردن یک مکان و تبدیل فضای داخلی اتاق به شکل غار نمک، دکوراسیون داخلی محسوب شده و مجوز نیاز ندارد اما نوع کاربری قطعا نیاز به مجوز خواهد داشت

قیمت اتاق نمک باکیفیت

اتاق نمک با توجه به نامی که دارد می‌توان تا حدودی ویژگی هایی را که دارد را حدس زد. مواد اولیه مورد استفاده در اتاق های مورد نظر نمک و آجر نمک است که با مهارت خاص، اتاق هایی در طراحی های مختلف آماده می‌شود.

اتاق نمک را می‌توان در درجه های کیفی متفاوت جست و جو کرد که پر طرفدار ترین آن ها اتاق غار نمک است که با قیمت مشخص شده‌ای می‌توانید ساخت آن را سفارش دهید.

اتاق نمک

طبیعتا شما از یک اتاق نمک با کیفیت و خوب توقع دارید که برای شما مشتری جذب کند در نتیجه هیچگاه نمی‌توانید مشتری را وارد محیطی کنید که فضای تنگ و کوچکی داشته باشد و فاقد امکانات لازم باشد.

حداقل فضای لازم برای ساخت یک غار نمک ۱۲ متر مربع است

به طور کلی فضاهای کوچکتر از ۱۲ تا ۱۵ مترمربع برای اجرای پروژهای اتاق نمکی به هیچ وجه توصیه نمی‌شود چرا که سود چندانی را نصیب شما نخواهد کرد.

یک مجموعه نمکی اگر طبق اصول صحیح بنیان گذای شود علاوه بر اینکه می‌توانید فروش خود را چند ده برابر کنید به راحتی سایر محصولات نمکی را نیز به مشتریان خود عرضه خواهید کرد که البته این کار بیشتر در کلینیک های نمک درمانی امکان پذیر است.

اتاق نمک

برای راه اندازی یک مرکز نمک درمانی یا مرکز نمک تجاری قیمت دقیق پس از محاسبه متراژ و سایر امکاناتی که شما نیاز دارید برآورد خواهد شد اما به طور کلی حداقل بودجه ۳۵ میلیون تومانی را برای این کار در نظر داشته باشید.

البته هر اتاق نمکی با کاربری متفاوتی که دارد طبیعتا قیمت های مختلفی را برای ساخت می‌بایست در نظر داشت به همین منظور در ادامه قیمت حدودی ساخت اتاق نمک ویژه مشاغل مختلف درج شده است.

برای اطلاع از قیمت دقیق اتاق نمک تماس بگیرید
۰۹۱۲۹۳۸۰۱۸۸
حسینی

ناگفته نماند قیمت ساخت اتاق نمکی باکیفیت در بازار دارای تنوع بسیار است و افراد میتوانند با پرداخت هزینه های مشخص از ویژگی های عالی این اتاق ها بهره ببرند.

اتاق نمک

اما نکته بسیار مهمی که در این میان وجود دارد این است که مجموعه سنگ نمک هالیتو تنهاترین تیم سازنده اتاق نمک به شکل غار نمک در ایران است.

به یاد داشته باشید هزینه کرد برای ساخت یک اتاق نمک پایان راه نیست بلکه شروع یک تجارت نوین و گسترده است
قیمت ها عامل بسیار مهمی است بر انتخاب متقاضیان زیرا افراد با در نظر گرفتن هزینه های مصرفی حتی میتوانند sطح کیفی سازه را حدس بزنند
هر چه سازه نمکی شما زیباتر و شکیل تر باشد خود دلیلی است بر کیفیت عالی اتاق ها که می‌تواند مشتریان بیشتری را با خود همراه کند.

هزینه ساخت اتاق نمک در منزل

اتاق نمک

هزینه ساخت کلینیک نمک درمانی

اتاق نمک

هزینه ساخت اتاق نمک در مراکز تفریحی

اتاق نمک

عوامل موثر بر هزینه ساخت اتاق نمک

ساخت اتاق نمک در کشور ما با استقبال گسترده‌ای روبرو شده است زیرا رفنه رفته سطح آگاهی افراد در مورد اتاق های نمک افزایش یافته و از همین رو میزان تقاضا برای این اتاق ها رو به ازدیاد است.

اتاق نمک های به شیوه های متفاوتی قابل انجام است که هر کدام دارای قیمت ساخت متفاوتی است.

هزینه های جاری و معمول ساخت یک اتاق نمکی اکثرا مشخص است ولی برخی موارد کاملا تخصصی است و یک فرد اگاه بایستی به شما مشاوره بدهد.

اتاق نمک

در ادامه مطلب می‌خواهیم عوامل موثر بر هزینه ساخت اتاق نمک را ذکر کنیم که به قرار زیر است:

 • اندازه اتاق های نمک
 • طراحی اتاق های نمک
 • سازنده اتاق های نمک
 • نوع مصالح مورد استفاده
 • تجهیزات به کار برده شده در اتاق های نمک

می‌دانیم که هر چه اندازه اتاق بزرگ تر باشد هزینه مصرفی برای ساخت بیشتر خواهد بود و به همانطور که گفته شد به همان میزان نیز شما مشتریان بیشتری خواهید داشت.

از نظر طراحی اتاق ها با همدیگر تفاوت زیاد دارند اما ساخت اتاق غار نمک به دلیل فضای بسیار طبیعی که ایجاد می‌کند حس قرار گیری درون یک غار نمک واقعی را به فرد القا می‌کند و به دلیل یونیک بودن بسیار پرطرفدارتر است.

اتاق نمک

طبق تحقیق میدانی انجام شده در یک جامعه آماری ۶۳۰ نفری در سطح شهر تهران، ۸۵ درصد افراد در نگاه اول گرایش به استفاده از یک اتاق غار نمکی داشتند تا یک اتاق آجر نمکی، چرا که فاکتور جذابیت و خاص بودن همواره برای بیننده یک اولویت است.

طبق یک تحقیق میدانی در سطح شهر تهران ۸۵ درصد افراد تمایل خود را به قرارگیری در یک اتاق غار نمکی اعلام داشتند و تنها ۱۵ درصد گرایش به استفاده از یک اتاق نمک آجر نمکی داشتند

طراحی اتاق های نمک

اتاق های نمک نیز مانند هر اتاق دیگری باید ابتدا طرح ان آماده شود و با زیبایی خاصی در دسترس مشتریان قرار می‌گیرد.

طراحی یک اتاق نمک پایه و شالوده کار است و هر اشتباهی در انتخاب مصالح ممکن است سبب شود شما ده ها میلیون تومان متضرر شوید پس در انتخاب مصالح بسیار دقت کنید.

مجموعه هالیتو برای راحتی مشتریان همواره قبل از شروع هر پروژه، بازدید میدانی از محل به عمل آورده و طرح مورد نظر مشتری را کاملا بررسی کرده و اگر ایده جدیدی لازم باشد با صاحب پروژه در میان گذاشته می‌شود.

اتاق نمک

این امر سبب خواهد شد افراد بدانند کار نهایی به چه شکل خواهد بود و ریز هزینه ها به درستی قابل برآورد است و از دوباره کاری نیز جلوگیری به عمل خواهد آمد.

موارد استفاده از اتاق نمک

استفاده از اتاق نمک بیشتر از منظر درمانی مورد توجه قرار می‌گیرد زیرا در فضای اتاق نمک ذرات ریزی از نمک پخش می‌شود که می‌تواند برای درمان بسیاری از بیماری‌ها مفید واقع شود.

وقتی نام اتاق نمک می‌آید می‌توان آن را در زمینه های مختلفی از نظر کارایی یاد کرد زیرا این اتاق ها را به عنوان مکان های مختلف می‌توان استفاده کرد که در ادامه مطلب به چند نمونه از آن ها اشاره می‌کنیم که به قرار زیر است:

 • کلینیک های نمک درمانی
 • هتل ها
 • تالار ها
 • برج و آپارتامان مسکونی
 • مراکز تفریحی ورزشی
 • سالن های یوگا

اتاق نمک

لوازم مورد استفاده در اتاق نمک

اتاق‌ های نمک به شیوه های زیادی قابل انجام است که هر شیوه و نوع اجرا رابطه مستقیم با بودجه مشتری دارد.

ولی همواره به یاد داشته باشید اگر قصد شما از راه اندازی یک اتاق نمک این است که صرفا کاری کرده باشید به شما توصیه اکید می‌کنیم این کار را انجا م ندهید چرا که ساخت یک اتاق نمک نیاز به تخصص دارد و قبلا نیز گفتیم مشتری بابت ورود به هر مکانی هزینه نخواهد کرد.

اتاق نمک

موارد ذکر شده در هزینه ساخت تاثیر بسیار دارد در این جا به برخی از لوازم که در زیبایی و دکوراسیون اتاق های نمک اثر می‌گذارد اشاره می‌کنیم که به قرار زیر است:

 • چراغ سنگ نمک
 • صابون سنگ نمک
 • مبلمان
 • نوع چینش سنگ نمک کلوخه
چینش موارد گفته شده نیاز به تبحر دارد و اگر درست انجام شود اتاق نمک شما را بسیار زیبا خواهد کرد

نمونه پروژه های اجرا شده توسط مجموعه هالیتو

مجموعه سنگ نمک هالیتو بزرگترین سازنده اتاق غار نمک در ایران است و پروژه‌های بسیار فراوانی را در نقاط  مختلف کشور اجرا نموده است که در ادامه تصاویر برخی از پروژه ها به نمایش گذاشته شده است.

اتاق نمکاتاق نمکاتاق نمکاتاق نمک

تیم قدرتمند هالیتو دارای متخصصان فوق العاده زبده ای است که در حیطه کاری خود رتبه اول را در ایران و خاورمیانه دارند.

برای ساخت پروژه های برون مرزی هماهنگی از ۴ تا ۵ ماه قبل لازم است و جهت پروژه های داخل کشور می‌بایست از دو ماه قبل هماهنگی شود که پروژه شما در نوبت بازدید، اجرا و ساخت قرار گیرد

اتاق نمک و اثرات درمانی آن

دیوار، سقف، کف اتاق های نمکی از لایه های چند تایی نمک پوشیده شده است که توسط ژنراتورهای خاص زمینه برای استنشاق گرد نمک فراهم می‌آید.

استنشاق نمک می‌تواند در قسمت های مختلف بدن انسان اثر مثبت بگذارد به همین سبب است که پزشکان طب سنتی در این زمینه تحقیقات گسترده ای را انجام می‌دهند و قرار گیری در این محیط ها را به افراد توصیه می‌کنند.

اتاق نمک

در ادامه مطلب چند نمونه از بیماری هایی که در سطح جهان و به وفور توسط اتاق های نمکی و غارهای نمکی درمان شده است اشاره می‌شود:

 • درمان بیماری برونشیت
 •  درمان بیماری تنگی نفس
 • درمان بیماری تب یونجه
 • درمان بیماری سینه پهلو
 • درمان بیماری سرماخوردگی و آنفولانزا

با توجه به این که ذرات نمک در فضا توسط هالوژنراتور پخش می‌شود بیشتر اثرات درمانی اتاق نمک بر بیماری های تنفسی و پوستی می‌باشد و افرادی که از نظر ریوی مشکل دارند و دچار بیماری های تنفسی هستند با استفاده از اتاق های نمک می‌توانند بیماری های خود را تا حد بسیار زیادی درمان کنند.

بازار اتاق نمک در ایران

با افزایش سطح آگاهی افراد در مورد خواص درمانی بی نظیری که اتاق های نمک دارد روز به روز بر میزان تقاضای آن افزوده می‌شود.

در ۱ سال اخیر اقبال مجموعه های تجاری به ساخت اتاق نمک بسیار زیاد شده و متوجه حساسیت این موضوع شده‌اند که برای جذب مشتری بیشتر حتما باید یک اتاق نمک در مکان تجاری خود داشته باشند.

اتاق نمک

طبق برآوردهای صورت گرفته تا ۵ سال آینده ساخت اتاق نمکی در هر مجتمع تجاری یک ضرورت است چرا که نبود آن سبب ریزش مشتریان خواهد شد.

نماینده فروش اتاق نمک

در بازار امروز ایران مسئله و موضوع اشتغال زایی نگرانی بسیار جدی تقریبا برای همه افراد است.

مجموعه سنگ نمک هالیتو برای شما یک پیشنهاد بسیار جذاب دارد شما با صرف وقت روزی ۲ ساعت و معرفی اتاق غار نمک به اماکن و مشاغل تجاری در شهر خود کافیست این افراد را به ما معرفی کنید.

اتاق نمک

حداقل سود شما در هر پروزه ۳ میلیون تومان خواهد بود که با وضعیت فعلی سودی بسیار عالی بدون هیچگونه سرمایه گذاری است ضمن اینکه تمام اطلاعات لازم درباره کار به شما داده خواهد شد.

منبع: بازار سنگ نمک ایران

جهت خرید و فروش این محصول با ما در ارتباط باشید:
مدیر فروش: حسینی
راه های ارتباطی:
شماره موبايل: 09194601519
سامانه پيامکي دریافت پیشنهادات و انتقادات : 50001040456019
شماره فکس: 02143852831
کانال تلگرام: namaksaraa@
صفحه اینستاگرام: namaksaraa
یست الکترونیکی: info@halito.ir

این مطالب را نیز ببینید!

کلینیک نمک درمانی

آجر نمک مخصوص ساخت کلینیک نمک درمانی

آجر نمک مخصوص ساخت کلینیک نمک درمانی، استخر نمک در تهران، تامین تجهیزات اتاق نمک، نمک جهت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *