جمعه , تیر ۲۹ ۱۴۰۳
صفحه اصلی / سنگ نمک دام / مرکز فروش عمده سنگ نمک گاو و گوسفند
سنگ نمک گاو

مرکز فروش عمده سنگ نمک گاو و گوسفند

مرکز فروش عمده سنگ نمک گاو و گوسفند، بارگیری تمامی سفارشات مستقیما از معدن، حداقل ارسال ۱۰ تن، سنگ نمک سفید معدنی با قمیت بسیار مناسب.

یکی از مواردی که در دامداری‌ها و گاوداری‌ها کاربرد دارد سنگ نمک است. این ماده که در شکل یک سنگ است و همان ماده اولیه استخراج نمک ، برای سلامت دام الزامی است، در این یادداشت به بررسی این ماده گرانبها برای سلامت و رشد گاو پرداخته و تلاش می‌کنیم تا برخی ابهامات موجود حول خرید و مصرف آن در دامداری ‌ها را برطرف کنیم.

سنگ نمک گاو

دلیل استفاده از سنگ نمک در گاوداری

پیش از هر چیز باید به سراغ این پرسش رفت که اساساً سنگ نمک گاو چه تأثیری بر وضع جسمانی این حیوان دارد؟

سنگ نمک گاو دارای چندین خاصیت مختلف است که در چند نکته این خواص را گردآوری خواهیم کرد:

  • دام برای تولید میزان مناسبی از شیر، به جذب سدیم و کلراید نیاز دارد سنگ نمک به عنوان یک منبع سرشار از سدیم، کمک می‌کند تا کیفیت شیردهی گاوها بهبود پیدا کند. پس اولین خاصیت این ماده افزایش شیردهی گاو است.
  • تغذیه گاوها حتی در پیشرفته‌ترین گاوداری ‌ها همواره تحت کنترل نبوده و گاهاً ممکن است گاو به هر علتی، مواد غذایی ناسالم و حاوی باکتری را مصرف کند. لیس زدن سنگ نمک کمک می‌کند بخش اعظم میکروب‌ها و باکتری‌های موجود در این مواد غذایی ناسالم کشته شوند. حتماً با نمک‌سود کردن و تأثیر روش بر کشتن باکتری‌ها و میکروب‌ها آشنایی دارید. سنگ نمک نیز چنین خاصیتی را در دهان و دستگاه گوارش دام دارد.
  • رشد گاوها نیز وابسته به مصرف میزان مناسبی از نمک است. در تمام پستانداران نیاز به سدیم برای سلامت سیستم عصبی وجود دارد و گاوها نیز به عنوان یک پستاندار از این قاعده مستثنی نیستند. در بخش بعدی بیشتر این مسئله را تشریح خواهیم کرد اما در یک نگاه کلی می‌توان گفت که دام شما برای داشتن حد معمولی رشد به مصرف نمک نیاز دارد.

سنگ نمک گاو

تأثیر سنگ نمک بر رشد گاو

همانطور که می‌دانید، رشد و سلامت تمام پستانداران در گرو مصرف میزان مناسبی از مواد معدنی است. یکی از مواد معدنی که در حفظ سلامت و رشد پستانداران از جمله گاو مؤثر خواهد بود، سدیم است.

سدیم موجود در نمک خوراکی ضمن حفظ سلامت سیستم عصبی، کمک می‌کند تا میزان جذب کلسیم و سایر مواد معدنی تنظیم شود این یعنی رشد و استحکام استخوان‌ها و ماهیچه‌های دام به میزان مصرف سنگ نمک وابستگی مستقیم دارد.

سنگ نمک کمک می‌کند تا رشد گاو شما تسهیل و تسریع شود. با استفاده از این ماده طبیعی این می‌توان ضعف و فقدان مواد معدنی رژیم غذایی دام را جبران کرد

سنگ نمک گاو

مقدار نمک در جیره غذایی دام

در مورد اینکه باید نمک به چه میزان مصرف شود آمار و اعداد مختلفی وجود دارد در نحوه مصرف نیز معمولاً شرایط تجربی به شکلی است که قطعه سنگ‌های بزرگ نمک را در محل زندگی دام قرار می‌دهند تا خود دام با اصطلاحاً لیس زدن، نمک مورد نیاز خود را جذب کند.

در این مورد باید گفت که نیازی به نظارت نبوده و خود دام در حد نیاز سنگ نمک را لیس می‌زند و شانس اینکه یک گاو بیش از حد نیاز بدن، نمک را جذب کند بسیار کم است چون حتی در صورت ازدیاد مصرف نیز، بخش اضافی از طریق ادرار دفع خواهد شد.

مجموعه شواهد فوق نشان می‌دهند که نیازی به تنظیم مقدار نمک در جیره غذایی نیست و خود دام این مقدار را تنظیم خواهد کرد.

سنگ نمک گاو

خرید سنگ نمک گاو از معدن

سنگ نمک گاو توسط واسطه‌های مختلفی به فروش می‌رسند اما با این وجود برای خرید مستقیم از معدن می‌توانید سفارش خود را مستقیما از معدن بارگیری نمایید برای این منظور کافیست با ما تماس بگیرید تا همکاران مستقر در معدن فورا سفارش شما را به مقصد ارسال نمایند.

باید گفت که خرید سنگ نمک از معدن با توجه به قیمت مناسب‌تر آن، انتخاب بهتری خواهد بود اما انجام این کار مستلزم شناخت کافی است همچنین در خرید سنگ نمک گاوی باید دقت داشته باشید که میزان خلوص سنگ اهمیت دارد و نداشتن رگه های قرمز نیز بسیار مهم است.

انواع سنگ نمک سفید و سفید رگه دار با قیمتهای متفاوت جهت بارگیری موجود است

سنگ نمک گاو

امکان بارگیری تمامی سنگ نمک ها به صورت دست چین شده و در بسته بندی کیسه های ۵۰ کیلوگرمی مخصوص صادرات وجود دارد برای اطلاع از قیمت تماس بگیرید.

منبع: مرکز صادرات سنگ نمک هالیتو

جهت خرید و فروش این محصول با ما در ارتباط باشید:
مدیر فروش: حسینی
راه های ارتباطی:
شماره موبايل: 09194601519
سامانه پيامکي دریافت پیشنهادات و انتقادات : 50001040456019
شماره فکس: 02143852831
کانال تلگرام: namaksaraa@
صفحه اینستاگرام: namaksaraa
یست الکترونیکی: info@halito.ir

این مطالب را نیز ببینید!

سنگ نمک دامی

کارخانه فروش نمک و سنگ نمک دامی

کارخانه فروش نمک و سنگ نمک دامی، انواع سنگ نمک سفید رگه دار، سنگ نمک سفید …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *