جمعه , تیر ۲۹ ۱۴۰۳
صفحه اصلی / سنگ نمک دام / فروش عمده نمک خوراک دام طبیعی و معدنی
نمک خوراک دام

فروش عمده نمک خوراک دام طبیعی و معدنی

فروش عمده نمک خوراک دام طبیعی و معدنی، بارگیری مستقیم سنگ نمک از معدن، خرید سنگ نمک دامی کوهی و معدنی با قیمت بسیار استثنایی، ارسال به سراسر کشور به قیمت درب معدن.

نمک خوراک دام چیست؟

نمک خوراک دام یکی از مهمترین متریال‌های مورد استفاده در نهاده‌­ها و کنسانتره‌­های دام و طیور است که بخش قابل توجهی از املاح معدنی مورد نیاز دام را فراهم می‌­کند.

خواص نمک دامی به دلیل وجود املاح معدنی و مغذی است که سنگ نمک با خود به همراه می‌آورد و استفاده از آن در غذای دام و طیور در صنعت دامپروری بسیار رایج است.

پژوهش­ها و مطالعات مرتبط با حیوانات نشان می‌دهد که هزاران سال پیش حیوانات اهلی و وحشی برای تامین نمک مورد احتیاج خود به چشمه­‌های نمکی سفر می‌­کردند و این مطالعات نشان می­دهد که نوع نیاز حیوانات وحشی و اهلی به نمک در فرآیند تغذیه مانند انسان است.

در اوایل دهه ۱۸۰۰ میلادی تحقیقات گسترده­ای پیرامون استفاده از نمک در غذای حیوانات مورد آزمایش قرار گرفت و تا به امروز استفاده از نمک در فرآیند تغذیة عموم حیوانات پرورشی ادامه دارد.

نمک خوراک دام

سدیم و کلرید موجود در نمک بخش مهمی از یک رژیم غذایی متعادل را تشکیل می‌دهد که امروزه به عنوان نمک خوراک دام و طیور شناخته می­شود در انواع مختلفی مانند نمک پودری و سنگ نمک مورد استفاده قرار می‌­گیرد و با توجه به نوع کنسانتره و نهاده‌­های دام و طیور از آنها استفاده می‌شود.

برای تولید نهاده‌های دامی و همچنین تولید نمک مخصوص طیور، بعضا از نمک تبلور مجدد نیز استفاده می‌شود که این نمک را با بالاترین درجه خلوص می‌توانید از طریق مجموعه سنگ نمک هالیتو تهیه بفرمایید

میزان نمک در جیره طیور

نمک به عنوان یکی از مهمترین و در عین حال ارزان­ترین متریال­ها در خوراک دام و طیور محسوب می‌شود ولی معمولا یکی از مهمترین سوالاتی که پیرامون اضافه کردن نمک در جیره طیور و دام مطرح می‌شود این است که میزان متناسبِ نمک در جیره دام و طیور چقدر است؟

در نظر گرفتن تناسبِ میزان نمک با سایر مواد موجود در غذای حیوان، یکی از نکاتی است که در تغذیه طیور باید مورد توجه قرار گیرد و با پزشک مخصوص حیوانات که برنامه غذایی متناسب با دامپروری شما را ارائه می‌دهید باید هماهنگ باشد استفاده از نمک به میزان پایین در غذای حیوان منجر به ایجاد مشکلاتی مانند آسیب­های مغزی و یا اغما می­‌شود.

نمک خوراک دام

می‌­توان گفت استفاده از میزان اندک نمک موجب کمبود شدید سدیم و کلرید و در نتیجه بهره­وری پایین در صنعت دام و طیور می­‌گردد از طرف دیگر اگر نمک در حجم وسیع و بدون داشتن برنامه مشخص استفاده شود ممکن است موجب ایجاد مسمومیت غذایی گردد لذا حفظ تعادل همواره لازم است.

جالب است بدانید حیوانات مانند گاو و گوسفند زمانی که سنگ نمک در اختیارشان گذاشته می شود به قدر کافی و به اندازه نیاز به آن لیس می زنند و در صورت دریافت سدیم اضافی، از طریق ادرار ان را دفع می‌کنند و به این برتری واضح سنگ نمک بر نمک است

خواص نمک برای دام

خواص متعدد نمک برای دام با توجه به بررسی‌ها و تحقیقات علمی ثابت شده است چرا که نمک تأمین کننده بخش مهمی از املاح معدنی شامل سدیم است.

از مهمترین خواص نمک در جیره غذایی دام می‌توان موارد زیر را برشمرد:

  • سدیم موجود در سنگ نمک موجب می‌شود که از کم آبی در بدن حیوانات جلوگیری شود چرا که مصرف بیشتر سنگ نمک نوشیدن آب بیشتر را به دنبال دارد و حیوان را تحریک به مصرف آب بیشتری می‌نماید
  • سدیم تأثیر مستقیمی بر اسیدهای دستگاه گوارش دارد؛ به این معنا که هضم غذا و همچنین جذب مواد غذایی مورد نیاز بدن حیوانات با سدیم راحت تر صورت می‌پذیرد
  • املاح معدنی موجود در سنگ نمک موجب می­گردد که سیستم­های عصبی و همچنین هورمون­ها، کارکرد اولیه خود را به درستی انجام دهند.
  • املاح و مواد ریز مغذی موجود در نمک موجب می­گردد سیستم­ عصبی در شریان­های اصلی حیوانات به خوبی فعالیت کنند و از بروز مشکلاتی مانند فلج اندام در حیوانات ممانعت می‌­نماید.
  • همچنین این ماده پر سود با رفع نیاز بدن به مواد مغذی و معدنی در کارکرد مناسب عضلات مختلف اندام حیوانات نیز نقش مؤثری دارد.

نمک خوراک دام

سنگ نمک برای گاو

از جمله مهمترین انواع مواد غذایی که همواره باید در دسترس گاو باشد سنگ نمک است که ارتباط مستقیم با رشد و پروار شدن این حیوان دارد.

برای خرید سنگ نمک دام با قیمت استثنایی تماس بگیرید

سنگ نمک برای گاو در سطح عمده، در گاوداری­‌ها کاربرد دارد و با هدف:

  • بهبود تغذیه گاو
  • افزایش نرخ بهره­وری از نظر کیفیت و کمیت
  • افزایش شیردهی
  • فزایش باروری میزان زاد و ولد

در حیوانات مورد استفاده قرار می‌­گیرد.

ساده ترین و کاربردی­ترین روش برای استفاده از نمک در رژیم­های غذایی حیوانات مختلف از جمله گاوها استفاده از این بلوک­ها و سنگ­های نمک است.

نمک خوراک دام

سنگ نمک برش خورده و کلوخه سنگ نمک از لحاظ ارزش غذایی هیچ تفاوتی با یکدیگر ندارند چرا که هر دو از جنس هستند و از معدن به دست می‌آیند اما تفاوت انها در این است که نوع برش خورده و مکعبی، پس از استخراج سنگ نمک از معدن به جای ارسال به مقصد ابتدا به کارگاه وارد شده و پس از برش به شکل مکعبی تبدیل می‌گردد و سپس راهی مقصد می‌شود.

سنگ نمک مکعبی حمل و نقل آن بسیار راحت است چرا که درون کارتن بسته بندی می‌شود اما از لحاظ قیمتی بسیار گرانتر از سنگ نمک دامی کلوخه است و به همین جهت در کشورمان ایران بازاری ندارد و محصولی صادراتی محسوب می‌شود.

نوتیفی استفاده از سنگ نمک برای گاو، علاوه بر تأمین نیاز مواد معدنی و املاح مورد نیاز حیوان، از بیماری‌های زبان و دهان نیز در دام جلوگیری می‌کند

فروش عمده نمک خوراک دام

نمک خوراک دام در سطح وسیعی در مراکز تولیدی و شرکت­های تولید دام و طیور مورد استفاده قرار می­گیرد و به همین دلیل مهمترین خریداران عمده این محصول، شرکت­های تولید کنندة خوراک دام می‌باشند.

فروش عمده سنگ نمک دامی و ارسال به سراسر کشور حتی نقاط بسیار دور، توسط مجموعه سنگ نمک هالیتو با قیمت بسیار استثنایی صورت می‌پذیرد لذا دامدارن محترم در خصوص تهیه نمک دام خود هیچگونه دغدغه ای به لحاظ قیمتی نداشته باشند.

نمک خوراک دام

سنگ نمک دامی بهتر است یا نمک؟

یکی از سوالاتی که پیرامون استفاده از انواع نمک خوراک دام مطرح می‌شود این است که سنگ نمک دام بهتر است یا نمک دامی؟

در واقع این مسئله با نوع دام و طیور پرورشی و همچنین میزان مصرف نمک در نهاده‌­ها و خوراک دام و طیور ارتباط مستقیمی دارد.

در مراکز گاوداری استفاده از سنگ نمک مقرون به صرفه تر و دارای کارایی بالاتری می­باشد همچنین نکتة دیگری که وجود دارد این است که همانطور که پیشتر نیز اشاره شد با قرار دادن سنگ نمک در معرض علوفه و خوراک گاو، حیوان به قدر نیازِ بدن خود از نمک استفاده می­نماید و مشکل کم و یا زیاد بودن مقدار نمک در خوراک، در این روش وجود ندارد.

نمک خوراک دام

برای تولید کنسانتره­ها و خوراک دام و طیور از انواع دیگر نمک مانند نمک تبلور مجدد و نمک پودری استفاده می­شود بنابراین لازم است که با توجه به نوع دام، نژاد و همچنین میزان مصرف حیوان از انواع مختلفی نمک یا سنگ نمک استفاده شود.

مجموعه سنگ نمک هالیتو سنگ نمک دامی را مستقیما از معدن بارگیری کرده و به سراسر نقاط ایران در سریعترین زمان ارسال می‌نماید.

منبع: بازار سنگ نمک ایران

جهت خرید و فروش این محصول با ما در ارتباط باشید:
مدیر فروش: حسینی
راه های ارتباطی:
شماره موبايل: 09194601519
سامانه پيامکي دریافت پیشنهادات و انتقادات : 50001040456019
شماره فکس: 02143852831
کانال تلگرام: namaksaraa@
صفحه اینستاگرام: namaksaraa
یست الکترونیکی: info@halito.ir

این مطالب را نیز ببینید!

سنگ نمک دامی

کارخانه فروش نمک و سنگ نمک دامی

کارخانه فروش نمک و سنگ نمک دامی، انواع سنگ نمک سفید رگه دار، سنگ نمک سفید …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *