جمعه , تیر ۲۹ ۱۴۰۳
صفحه اصلی / سنگ نمک گرمسار / فروش سنگ نمک معدن گرمسار
سنگ نمک معدن

فروش سنگ نمک معدن گرمسار

فروش سنگ نمک معدن گرمسار، سنگ نمک خام، قیمت سنگ نمک، سنگ نمک قرمز،فروش سنگ نمک در تهران، تولید کننده آجر نمک، فروش عمده سنگ نمک تزیینی.

آشنایی با سنگ نمک معدن

در ابتدا به معرفی سنگ نمک معدن می پردازیم سپس به بیان روش های مختلف استخراج سنگ نمک معدن پرداخته و کاربرد سنگ نمک معدن را بیان می‌کنیم.

همچنین نحوه تولید سنگ نمک تزیینی را بیان کرده و خواص سنگ نمک برای چشم زخم را بر می‌شماریم و همچنین سنگ نمک آبی اصل را معرفی نموده و خواص سنگ نمک خوراکی را ذکر می‌کنیم.

سنک نمک معدن همان کانی کلرید سدیم است که به دلیل انباشته شدن لایه های خشک شده دریاهای بسیار پهناور از میلیونها سال قبل تاکنون و زمان حال بوده است.

سنگ نمک معدن

بعد از خشک شدن آب دریاها در محیط ‌هایی که گرم و خشک و تبخیری است معادن نمک پدیدار شده‌اند که ذخایر بی پایانی برای تامین نمک نسل بشر است.

موارد دیگری از این سنگ ها در رنگ های آبی و صورتی نیز وجود دارند که یکی از منابع طبیعی سرشار از یون هستند چرا که هنگام تابیدن نور خورشید انرژی شگفت انگیزی تولید می‌شود که مبنای علمی گسترش بسیار زیاد اتاق های نمک کنونی شده است.

به لحاظ علمی و طی صد سال اخیر اثبات شده پس از تابش نور خورشید به سنگ نمک، درون این سنگ ها عمل یونیزاسیون اتفاق می‌‌افتد اما در شکل و کیفیت سنگ های نمکی تغییری به وجود نمی‌‌آید.

سنگ نمک پس از استخراج از معدن، در موارد مختلفی از جمله کاربردهای تزیینی، صنعتی، خوراکی و درمانی استفاده می‌شود.

سنگ نمک معدن

استخراج سنگ نمک از معدن

سنگ نمک جلایی شیشه ‌ای و دارای مزه‌ای شوراست و این سنگ ها سختی پایینی دارند.
روش های مختلفی برای به دست آوردن سنگ نمک وجود دارد که در زیر به بیان و معرفی آن ها می‌پردازیم.

 • روش خلاء
 • روش شکست هیدرولیکی
 • روش روباز پلکانی
 • روش تبخیری
 • بررسی روش خلاء

در روش خلاء از دستگاه تبخیر کننده استفاده می‌کنند این تبخیر کننده ها آب شور دریا را توسط پمپ مکش می‌مکند و در اثر تبخیر به نمک تبدیل می‌کنند.

این شیوه مناسب استخراج نمک دریاست و برای استخراج سنگ نمک از معدن کاربردی ندارد.

بررسی روش شکست هیدرولیکی: در روش شکست هیدرولیکی به وسیله حفاری و انفجار سنگ  نمک  را از معدن خارج می‌کنند این سنگ ها قبل از اینکه به سطح زمین بیایند خورد می‌شوند.

بررسی روش روباز پلکانی: اکثر معادن نمکی که در ایران وجود دارند به روش روباز پلکانی، سنگ نمک را استخراج می‌کنند.

همچنین از این روش برای استخراج فلزاتی همچون مس و آهن نیز استفاده می‌شود به این روش، روش سطحی نیز گفته می‌شود.

بررسی روش تبخیری: در روش تبخیری آب دریا یا آبی که دارای نمک است، درون حوضچه‌ هایی رو باز با عمق کم ریخته شده و سپس به کمک عمل تبخیر، آب از بین رفته و نمک بر جای می‌ماند از این شیوه برای تولید نمک خوراکی نیز استفاده می‌شود.

سنگ نمک معدن

بررسی  استخراج به روش اتاق پایه: این روش  برای استخراج از معادنی به کار می‌رود که این معادن شیب کم و ضخامت شان زیاد است همچنین این معادن سرعت استخراج بالایی دارند.

کاربرد سنگ نمک

سنگ نمک کاربردها و خواص مختلف و متنوعی دارد که در زیر به معرفی بعضی از کاربرد های آن می‌‌پردازیم:

 • استفاده خوراکی و تولید نمک
 • کارخانجات و صنایع مرتبط که نیاز به تصفیه آب و احیای رزین دارند
 • برای ضدعفونی کردن  و تصفیه  آب آشامیدنی منازل موتورخانه ها
 • سنگ نمک دامی که از پر استفاده ترین موارد مصرف سنگ نمک است
 • تولید آجر نمک برای ساخت اتاق نمک و پاکسازی محیط
 • انرژی های منفی و امواج منفی محیط و دریافت شده از افراد و محیط  را کاهش می دهد.

سنگ نمک معدن

تولید سنگ نمک تزیینی

تولید سنگ نمک تزیینی و استفاده از آن در منازل و محل کار، باعث زیبایی و جلوه بیشتر محیط می‌‌شود. همچنین سنگ نمک اگر از نوع درمانی باشد آرامش بخش است و انرژی مثبتی به محیط می‌دهد.

امروزه تولید سنگ نمک تزیینی با استقبال زیادی رو به رو شده است و در کنار شمع در محیط خانه علاوه بر زیبایی، باعث ایجاد حس آرامش و دفع انرژی های منفی محیط خواهد شد.

یون هایی که در سنگ نمک تزیینی وجود دارند هنگامی که در مقابل نور خورشید قرار می‌گیرند، عمل یونیزاسیون در آن ها اتفاق می‌افتد و یون‌ها تولید انرژی می‌کنند.

سنگ نمک معدن

همچنین چراغ خواب سنگ نمک باعث تقویت سیستم دفاعی بدن مثل تقویت تیروئید، غدد فوق کلیوی، قلب و سایر اندام های حیاتی بدن می‌شود.

استفاده از سنگ نمک تزیینی در محیط خانه باعث می‌شود آلودگی هوا کاهش پیدا کند

خواص سنگ نمک برای چشم زخم

یکی از مواردی که از زمان های گذشته در میان ایرانیان در مورد خواص سنگ نمک مطرح بوده است استفاده از آن برای دفع چشم زخم یا چشم نظر است که البته این مورد را می‌توان با دلایلی علمی اثبات نمود.
به طور کلی می‌توان گفت چشم ها دریچه بدن هستند و می‌توانند انرژی بدن ( چه مثبت و چه منفی )  را  به بیرون منتقل کنند و نیز می‌توان گفت انرژی مثبت یا منفی که از یک انسان تولید می‌‌شود دارای بار الکتریکی است و به مولکول ها با بار اضافه، یون گفته می‌ شود.

یون ها اگر مثبت باشند و باعث ناراحتی های روحی و روانی و افسردگی و خستگی می‌ شود و اگر منفی باشند باعث شادی و نشاط و آرامش و کاهش استرس و حس خوب  می ‌شوند.

امواج وای فای نمونه یون های مثبت و فضای موجود در جنگل نمونه ای از یون منفی است

سنگ نمک وقتی گرم می‌شود( یعنی انرژی منفی از محیط دریافت می‌کند)  یون های منفی را آزاد می کند  و آزاد سازی یون های منفی ( یون هایی که باعث شادی و نشاط و .. می شوند )  باعث ایجاد تعادل یونی در محیط شده و چشم زخم و به طور کلی انرزی های منفی محیط را کاهش می‌دهد.

سنگ نمک معدن

سنگ نمک آبی اصل

معروف ترین سنگ های نمک در رنگ های سفید و صورتی رنگ هستند که غالبا در کشورهای ایران و پاکستان وجود دارند و نوع  دیگری از سنگ نمک وجود دارد که آبی رنگ است و رنگ آن به سمت آبی تمایل دارد و همین عامل  باعث شده است که محصولی کاملاً یونیک و کمیاب در جهان باشد.

اکتشاف سنگ نمک آبی بسیار به ندرت اتفاق می‌‌افتد و به ‌طور کلی محصولی کمیاب است

سنگ نمک آبی محصولی شناخته شده در بین تمامی کشورهاست و تنها در ایران و در منطقه گرمسار اکتشاف می‌‌شود و تا به حال در هیچ نقطه از دنیا مانند آن مشاهده نشده است.
دلیل آبی بودن سنگ نمک آبی وجود مقادیر زیاد پتاسیم در این سنگ است که هر چه میزان پتاسیم در سنگ نمک بیشتر باشد، رنگ نمک سنگ به سمت آبی بیشتر متمایل می‌ شود.

پتاسیم برای آرامش اعصاب بسیار مفید است و ضربان قلب را نیز تنظیم می‌کند

سنگ نمک معدن

خواص سنگ نمک خوراکی

یکی از معروف ترین سنگ های نمک در دنیا که بسیار پرآوازه است سنگ  صورتی نمک هیمالیا ست که به لطف سالها حضور پیاپی در مارکت بین الملل، توانسته جایگاه بسیار خوبی را برای خود فراهم کند.

در بسیار یاز نقاط دنیا سنگ های نمک به دلیل داشتن مواد معدنی مثل منگنز، آهن، روی و مس در موارد زیر و در مصرف خوراکی کاربرد دارند.

 • درمان سرما خوردگی و سرفه
 • بهبود هضم غذا
 • کمک به تقویت بینایی
 • درمان کمبود سدیم : اگر سدیم در بدن کم باشد باعث ایجاد مشکلاتی همچون تشنج، بی‌خوابی، مشکلات روحی، اغما و یا حتی مرگ می‌‌شود سنگ نمک به دلیل داشتن مقادیر فراوانی  سدیم، سطح سدیم در خون را بهبود می‌بخشد.
 • گر گرفتگی عضلات : سنگ نمک خوراکی برای تسکین درد عضلات بسیار مفید است.
 • درمان مشکلات معده و دستگاه گوارش:
 • رفع مشکلات پوست و مو برای رفع مشکلات پوست و مو همچون جوان سازی پوست، پر حجم کردن موی سر بسیار مفید است.
 • از بین بردن سموم بدن که در این زمینه صابون سنگ نمک اثر بخشی بسیار بینظیری دارد

سنگ نمک معدن

برای از بین بردن سموم بدن توسط صابون سنگ نمک می‌توانید صابون نمک را در یک آب ولرم قرار داده و به مدت ۳۰ دقیقه پاهایتان را درون ظرف قرار دهید، خواهید دید که ظرف آب کم کم سیاه می‌شود و سم های بدن از طریق پا دفع خواهد شد.

قیمت سنگ نمک معدنی

سنگ نمک معدن

سنگ نمک معدن

خرید سنگ نمک معدنی

امروزه با رشد فناوری و دسترسی به اینترنت و انجام اکثر خریدها به صوت اینترنتی، اگر به دنبال مجموعه‌ای مطمئن برای تهیه سنگ نمک معدن و استفاده از فواید بی نظیر آن هستید، مجموعه سنگ نمک هالیتو می‌تواند در این زمینه به شما کمک  فراوانی کند.

سنگ نمک معدن

مجموعه هالیتو با دسترسی به بزرگترین معدن سنگ نمک گرمسار و داشتن کارخانه سنگ نمک، ماهانه ۵ هزار تن ظرفیت بسته بندی، بارگیری و صادرات سنگ نمک را دارد.

منبع: بازار سنگ نمک ایران

جهت خرید و فروش این محصول با ما در ارتباط باشید:
مدیر فروش: حسینی
راه های ارتباطی:
شماره موبايل: 09194601519
سامانه پيامکي دریافت پیشنهادات و انتقادات : 50001040456019
شماره فکس: 02143852831
کانال تلگرام: namaksaraa@
صفحه اینستاگرام: namaksaraa
یست الکترونیکی: info@halito.ir

این مطالب را نیز ببینید!

خرید سنگ نمک

خرید سنگ نمک نارنجی و قرمز گرمسار

خرید سنگ نمک نارنجی و قرمز گرمسار، خرید سنگ نمک تزیینی، خرید سنگ نمک چراغدار، نمک …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *