جمعه , تیر ۲۹ ۱۴۰۳
صفحه اصلی / سنگ نمک سختی گیر / نمک سختی گیر / خرید نمک سختی گیر تصفیه آب در تهران
نمک سختی گیر آب

خرید نمک سختی گیر تصفیه آب در تهران

خرید نمک سختی گیر تصفیه آب در تهران و کرج، به صورت بسته بندی شده، ثبت سفارش و ارسال در تمام ساعات شبانه روز حتی روزهای تعطیل، خلوص بالاتر از ۹۹ درصد، احیای رزین به صورت کاملا شگفت انگیز.

شاید از خود بپرسید که چرا به دستگاه ها و نمک سختی گیر آب نیاز داریم؟ در جواب این پرسش باید گفت که آب خالص باران با عبور از روی خاک، مقادیر زیادی فلزات سنگین به خود جذب می کند. این مواد معدنی اگر بیش از اندازه ی مطلوب باشند به سلامتی انسان و دستگاه های صنعتی آسیب می رسانند. به همین دلیل باید برای مصارف خوراکی و صنعتی از دستگاه های سختی گیر آب استفاده شود. این دستگاه ها با استفاده از نمک سختی گیر آب تبادل یونی انجام می دهند یعنی یون های مثبت و سبک مانند سدیم را از نمک سختی گیر آب می گیرند و جایگزین یون های سنگین و سخت کننده ی آب می کنند.

وجود بیش از اندازه فلزات کلسیم و منیزیم مهمترین علت ایجاد سختی آب است

علت ایجاد سختی آب

وجود بیش از اندازه فلزات سنگین مانند کلسیم، منیزیم، روی و… علت ایجاد سختی آب است. سختی آب درجات مختلفی دارد و عمدتا به سه گروه تقسیم می شود. سختی موقت، سختی دائم، سختی کل

سختی موقت: علت آن ازدیاد فلزات سنگین مانند کلسیم و منیزیم در آب است .در این حالت، با جوشاندن و حرارت دهی سختی آب از بین می رود.

سختی دائم: علت آن وجود بیش از اندازه فلزات سنگین در آب است. در این حالت سختی آب با جوشاندن و حرارت دهی از بین نمی رود و برای رفع آن باید از دستگاه های سختی گیر آب و نمک سختی گیر آب استفاده شود.

سختی کل: به آبی که مجموع سختی موقت و سختی دائم را داراست در اصطلاح سختی کل گفته می شود.

دستگاه های سختی گیر آب با استفاده از نمک سختی گیر آب تبادل یونی انجام می دهند

نمک سختی گیر آب

طرز کار سختی گیر رزینی

وظیفه ی اصلی سختی گیر رزینی تبادل یونی است. این دستگاه به کمک نمک سختی گیر آب، یون های سبک را جایگزین فلزات سنگین می کند. به این منظور، آب از (پیش تصفیه) سختی گیر عبور کرده و وارد ستون های سختی گیر می شود. در این ستون ها فرآیند تبادل یون های سبک و مثبت مانند سدیم با یون های سنگین مانند منگنز انجام می شود. بعد از اتمام کار، دوباره آب جدید از پیش تصفیه وارد ستون ها شده و دوباره فعالیت از سر گرفته می شود. نکته ی قابل توجه آن است که دستگاه های سختی گیر رزینی به احیا نیاز دارند.

نمک سختی گیر آب

فروش عمده نمک سختی گیر آب

در هنگام خرید باید دقت کنیم که بهترین نمک سختی گیر آب ، سنگ نمکی است که میزان زیادی سدیم دارد. همچنین باید سنگ نمک فاقد کلسیم و منیزیم را خریداری کرد. چون این فلزات موجب سختی آب می شوند.

نمک سختی گیر آب

در آخر باید گفت که برای نرم کنندگی آب، دستگاه سختی گیر رزینی گزینه ای مناسب است چون نمک سختی گیر آب در کشور ما به علت وجود معادن نمک، فراوان و ارزان بدست می آید.

منبع: مرکز صادرات سنگ نمک هالیتو

جهت خرید و فروش این محصول با ما در ارتباط باشید:
مدیر فروش: حسینی
راه های ارتباطی:
شماره موبايل: 09194601519
سامانه پيامکي دریافت پیشنهادات و انتقادات : 50001040456019
شماره فکس: 02143852831
کانال تلگرام: namaksaraa@
صفحه اینستاگرام: namaksaraa
یست الکترونیکی: info@halito.ir

این مطالب را نیز ببینید!

نمک سختی گیر

فروش مستقیم نمک سختی گیر در تهران و کرج

فروش مستقیم نمک سختی گیر در تهران و کرج، فروش سنگ نمک سختی گیر، قرص نمک …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *