چهارشنبه , خرداد ۳۰ ۱۴۰۳
صفحه اصلی / سنگ نمک خوراکی / نمک تبلور مجدد / کارخانه تولید نمک طعام به روش تبلور مجدد
کارخانه تولید نمک

کارخانه تولید نمک طعام به روش تبلور مجدد

کارخانه تولید نمک طعام به روش تبلور مجدد، بزرگترین کارخانه نمک ایران، تولید کننده نمک خوراکی با حداقل خلوص ۹۹٫۲ درصد به روش دو بار تصفیه، صادرات نمک تبلور مجدد به عراق.

در گذشته به دلیل نبود امکانات کافی، مردم از نمک هایی استفاده می کردند که کیفیت مناسبی نداشته و لذا وجود عناصر مختلف در این نوع نمک ها، سبب بروز انواع بیماری های مختلف در این افراد می شد. با پیشرفت علم و تولید انواع دستگاه های مختلف در زمینه تصفیه ی نمک، نمک تصفیه شده با درصد خلوص بالایی تولید شده و روانه بازار گردید.

در کارخانه تولید نمک، معمولا از روش های مختلفی برای تولید نمک خوراکی بهره گرفته می شود که از جمله ی این روش ها، می توان به روش های تبلور مجدد و روش هیدرومیل اشاره کرد. در این مقاله سعی خواهیم کرد تا شما را با این روش های تصفیه نمک آشنا سازیم. با ما همراه باشید.

کارخانه تولید نمک

مراحل تولید نمک در کارخانه

همانطوری که در ابتدای این مقاله عرض کردیم، نمکی که از دریا و یا از سنگ های نمکی بدست می آید، معمولا و در بیشتر موارد دارای ناخالصی هایی در خود می باشد که این ناخالصی ها در صورتی که برطرف نشوند، می توانند سلامت انسان را به خطر بیاندازند. لذا در کارخانه تولید نمک، سعی شده است تا نمکی سالم و به دور از هر گونه آلودگی و ناخالصی تولید شده و روانه بازار شود و مردم بتوانند با آسایش خاطر از آن استفاده کنند و مشکلی برای سلامتی آن ها به وجود نیاید.

کارخانه تولید نمک

تفاوت نمک هیدرومیل و نمک تبلور مجدد

در نمک تبلور مجدد، سنگ نمکی که از کوه ها و معادن سنگ نمک استخراج می شود، به کارخانه نمک انتقال داده می شود و سپس این سنگ نمک ها را در حوضچه های محلول ریخته و پس از آن، این سنگ های نمک را سانتریفیوژ می کنند. پس از اتمام این روند، یک بار دیگر این مسیر تکرار می شود و همه آلودگی ها از نمک جدا شده و نمکی تصفیه شده و سالم تولید می شود.

اما در مورد نمک هیدرومیل، ابتدا سنگ نمک را شستشو می دهند و سپس با قرار دادن این نمک ها، در مسیر فشار آب زیاد، تمام آلودگی ها از نمک جدا شده و کریستال ها و دانه های نمک به صورت جدا از هم قرار گرفته و نمکی بسیار سالم و عاری از هر گونه آلودگی تولید خواهد شد.

کارخانه تولید نمک

کارخانه تولید نمک گرمسار

معدن نمک گرمسار، یکی از بزرگ ترین معادن سنگ نمک در ایران، خاورمیانه و حتی جهان می باشد که سالیانه مقدار بسیار زیادی سنگ نمک از این معادن استخراج شده و به کارخانه تولید نمک گرمسار داده می شود تا نمک خوراکی با کیفیت بالا تولید شده و روانه بازار شود.

برای خرید مستقیم از کارخانه و ثبت سفارش تماس بگیرید.

منبع: مرکز صادرات سنگ نمک هالیتو

جهت خرید و فروش این محصول با ما در ارتباط باشید:
مدیر فروش: حسینی
راه های ارتباطی:
شماره موبايل: 09194601519
سامانه پيامکي دریافت پیشنهادات و انتقادات : 50001040456019
شماره فکس: 02143852831
کانال تلگرام: namaksaraa@
صفحه اینستاگرام: namaksaraa
یست الکترونیکی: info@halito.ir

این مطالب را نیز ببینید!

نمک تبلور مجدد

صادرات نمک تبلور مجدد به ارمنستان و عراق

صادرات نمک تبلور مجدد به ارمنستان و عراق، کیسه های ۲۵ کیلویی، تامین ماهانه ۷۵۰ تن، اظهار …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *