پنج شنبه , خرداد ۱۰ ۱۴۰۳
صفحه اصلی / اتاق نمک / ساخت تخصصی اتاق نمک درمانی
اتاق نمک درمانی

ساخت تخصصی اتاق نمک درمانی

ساخت تخصصی اتاق نمک درمانی، تجهیزات اتاق نمک، طراحی رایگان اتاق نمک، کلینیک نمک درمانی، ساخت غار نمک در استخر، ارسال اکیپ تخصصی به سراسر کشور.

اتاق نمک درمانی چیست؟

اتاق‌های نمک درمانی فضاهای پوشیده‌ای هستند در این مکان‌ها معمولا لایه‌های چند تایی از نمک را در دیوارها، سقف و کف اتاق نمک قرار می‌دهند در این جهت است که کل فضای در نظر گرفته شده، پوشیده از نمک می‌گردد.

به این صورت اشخاص با حضور در این جایگاه‌ها به آرامش زیادی می‌رسند در واقع چنین اتاق هایی علاوه بر درمان بیماری های جسمی، به بهبود وضعیت روحی و روانی افراد نیز کمک به سزایی می‌کنند.

زیرا باعث پایین آمدن استرس و اضطراب متقاضیان می‌شوند نا گفته نماند وقتی که درخواست کنندگان بر روی زمین های نمکی داغ راه می‌روند، کل سموم موجود در بدن آن ها به مرور خارج می‌شوند.

امروزه در سراسر جهان افراد زیادی روزانه در اتاق های نمک درمانی تحت مداوای پزشکان قرار می‌گیرند و جالبتر اینکه بسیاری از متخصصان پوست در آمریکا و اروپا  استفاده از اتاق نمک درمانی برای بهبود مشکلات پوستی را به عنوان یکی از راهکارهای کمکی بسیار مناسب همواره توصیه می‌کنند.

اتاق نمک درمانی

تاریخچه اتاق نمک درمانی

ساخت اتاق نمک درمانی و تجهیز آن برای جذب توریست در کشورهای پیشرفته بسیار مورد توجه قرار گرفته است برای پی بردن به علت آن بهتر است کمی با تاریخچه اتاق نمک درمانی آشنا شوید.

نمک درمانی از روش های درمانی است که در دهه اخیر در جهان بسیار مورد توجه واقع شده است با وجود اینکه نمک درمانی دو دهه است که بسیار گسترش یافته اما تاریخچه آن به زمان یونان باستان باز می‌گردد.

یونانیان باستان به این موضوع پی بردند که افرادی که در معادن نمک مشغول کارند کمتر از افراد دیگر در معرض بیماری‌های تنفسی و ریوی قرار می‌گیرند از طرفی مبتلایان به بیماری‌های ریوی بعد از مدتی کار در معدن نمک بهبود پیدا می‌کردند از این رو یونانیان باستان به تاثیر مثبت نمک بر روی دستگاه تنفسی و جریان گردش خون در بدن پی برده و از آن پس نمک درمانی مورد توجه و مطالعه بیشتر قرار گرفت.

اتاق نمک درمانی

در سال ۱۸۴۳ میلادی دکتر لهستانی به نام فلیکس بوچکوفسکی به این مسئله پی برد که معادن نمک در ویلیکای لهستان به دلیل اینکه  از یون های نمک اشباع می‌باشند می‌توانند در بهبود بیماری های ریوی موثر باشند.

اظهار نظر این دانشمند در خصوص معادن نمک باعث ایجاد موج نمک درمانی نوین شد و در سال ۱۹۸۰ غارهای نمکی مصنوعی به کمک آجر و بلوک های نمکی ساخته شد و در سال ۱۹۸۵ در سن پترزبورگ روسیه از دستگاه هالوژنراتور که از مهم ترین تجهیزات اتاق نمک درمانی می‌باشد برای اولین بار استفاده شد.

جمهوری چک مجهزترین غار نمک مصنوعی در جهان را در سال ۲۰۰۵ ساخت و همین موضوع باعث جذب تعداد زیادی توریست به کشور جمهوری چک گردید.

اتاق نمک درمانی

نمک بستر دریای سیاه برای ساخت غار نمک مصنوعی در جمهوری چک استفاده شده است و آبشار نمکی ساخته شده در غار نمک مصنوعی به غیر از یونهای سدیم و کلر، یون های ید و منیزیم را نیز در هوا منتشر می‌سازد. ساخت اتاق نمک درمانی می‌تواند فواید بسیار زیادی را به دنبال داشته باشد که در ادامه در این خصوص بیشتر توضیح داده شده است.

فواید اتاق نمک در استخر

استخرها، مراکز ورزشی، تفریحی و هتل ها مکان هایی می‌باشند که دایر کردن اتاق نمک درمانی در آنها می‌تواند با استقبال زیادی مواجه شود.

ساخت اتاق نمک درمانی در کشور های اروپایی در هتل ها مراکز درمانی و استخر ها بسیار رایج بوده به طوری که این امر سبب توسعه صنعت گردشگری و افزایش جذب مشتری در این مکان ها شده است.

مراکز ورزشی، هتل ها و استخر ها برای جذب مشتری می‌توانند با حداقل هزینه اتاق نمک درمانی احداث کرده و از این طریق به درآمد سرشاری برسند.

اتاق نمک درمانی

اتاق نمک در استخر می‌تواند فواید زیادی را به همراه داشته باشد و افرادی که دچار بیماری‌های تنفسی می‌باشند یا افرادی که دچار برونشیت، آلرژی، سینوزیت و عفونت های پوستی هستند می‌توانند از اتاق نمک در استخر برای بهبود بیماری‌های خود استفاده نمایند.

برخی از افراد به آب استخر حساسیت داشته و دچار خارش و قرمزی پوست و سوزش چشم می‌شوند دلیل این حساسیت‌ها می‌تواند استفاده از مواد شیمیایی مانند کلر که برای ضدعفونی کردن آب استخر استفاده می‌شود باشد.

حساسیت های پوستی در فصول گرم سال شایع تر می‌باشد و با وجود اینکه شنا کردن و تفریحات آبی یکی از جذاب ترین تفریحات است اما برخی افراد به دلیل همین مشکل، از رفتن به استخر منصرف می‌شوند اما رفتن به اتاق نمک درمانی پس از شنا می‌تواند حساسیت های پوستی به وجود آمده بعد از شنا در استخر را از بین ببرد و وجود اتاق نمک سبب افزایش بیشتر مشتری خواهد شد.

برخی از افراد برای درمان دردهای عضلانی و عصبی خود مانند سیاتیک و کمر درد از روش آب درمانی استفاده می‌نمایند زیرا استفاده از اتاق نمک درمانی بعد از  آب درمانی می‌تواند تاثیر آب درمانی را چندین برابر کرده و باعث تسریع در بهبود دردهای عضلانی و عصبی شود.

اتاق نمک درمانی

برای رفع ضعف های عمومی و خستگی بدن، رفع میگرن، بهبود فرآیند تنفسی ورزشکاران و برای درمان عفونت ها می‌توان از اتاق نمک درمانی استفاده کرد.

شناگران بیش از دیگر ورزشکاران باید تمرینات تنفسی داشته باشند از این رو باید توجه ویژه‌ای به روش هایی که باعث بهبود فرایند تنفس در بدن آن ها می‌شود داشته باشند. شناگران پس از شنا می توانند از اتاق نمک در استخر برای بهبود فرایند تنفسی خود استفاده نمایند.

معمولا برخی از افراد با فواید نمک درمانی آشنا هستند پس برای شناخت بیشتر خواص و موارد استفاده از نمک در این فضاهای درمانی، باید به مطالب زیر اشاره کنیم.

 • درمان مشکلات تنفسی : این اتاق ها نقش مهمی را در برطرف ساختن بیماری های تنفسی بر عهده دارند. مانند آسم، انواع برونشیت ها، سرماخوردگی های متداول، سینوزیت ها، بیماری انسداد ریه و غیره.
 • بهبود ناراحتی های پوستی : از دیگر تاثیرات مثبت این مکان ها، رفع امراض پوستی می‌باشد. مثلا اگزما، خارش، آکنه، جوش، پیری، آماس پوست، خشکی، راش ها و امثال این ها.
 • افزایش قدرت دفاعی بدن : هم چنین از خواص شگفت انگیز اتاق نمک درمانی می‌توان به تقویت ایمنی بدن اشاره کرد. در واقع نمک های موجود در چنین اتاق هایی، حالت ضعیف شده جسمی را به شکل عادی باز می‌گردانند.
 • کم کردن التهابات : آخرین خاصیتی که جایگاه ویژه ای را در این بین به خود اختصاص داده است، کاهش التهاب ایجاد شده در افراد می باشد.

طراحی اتاق نمک

اگر نمی‌دانید که طراحی اتاق نمک درمانی را چگونه انجام دهید بهتر است که با شرکت‌های معتبر که در زمینه اتاق نمک درمانی فعالیت مینمایند مشورت نمایید.

اگر قرار است اتاق نمک درمانی را در مرکز درمانی، هتل، استخر و غیره احداث نمایید بهتر است که به طراحی آن دقت ویژهای داشته باشید چرا که هر کدام از این موارد با یکدیگر متفاوت است.

استفاده از انواع جاشمعی سنگ نمک، آباژور سنگ نمک، استفاده از شیشه های رنگی، وان نمک، استفاده از تخت نمک و ساخت آبشار نمک مصنوعی در اتاق نمک درمانی می‌تواند جلوه بسیار متفاوتی را به اتاق بدهد.

تنوع آجر نمک های رنگی همچنین نوع چیدمان و نورپردازی بسیار مهم و تاثیرگذار است و از سویی دیگر نوع نمک پاشی و نمک مورد استفاده در این میان فوق العاده اثرگذار است.

اتاق نمک درمانی

طریقه ساخت اتاق نمک

اتاق نمک را می‌توان به شیوه‌های متعدد ساخت چرا که طریقه ساخت اتاق نمک با توجه به پارامترهای مختلفی که در نظر گرفته می‌شود برای هر اتاق متفاوت است به طور مثال مساحت در نظر گرفته شده برای پروژه یکی از موارد اساسی و بسیار مهم در این زمینه است.

اتاق نمک را می‌توان با استفاده از آجر سنگ نمک طبیعی و صخره ای یا به صورت نمک پاشی یا به سبک غار نمک ساخت.

اگر مساحت اتاق نمک درمانی شما کوچک است شاید استفاده از آجر های نمکی بتواند فضا را بسیار دلنشین نماید اگر هم مساحت بزرگی را برای اتاق نمک در نظر گرفته‌اید به شما پیشنهاد می کنیم که اتاق نمک را به سبک غار نمک بسازید تا بازدیدکنندگان از دیدن غار نمک شما حیرت زده شوند!

برای کف و سقف اتاق های نمکی ایده های بسیار جذاب و متفاوتی وجود دارد ولی مهمترین عامل در تعیین نوع سازه بودجه شماست!

استفاده از دستگاه هالوژنراتور فضای اتاق نمک را اشباع از ذرات معلق نمک می‌نماید این دستگاه می‌تواند اتاق نمک درمانی را کاملا شبیه به غارهای نمکی نموده و فواید درمانی بسیاری داشته باشد.

اتاق نمک درمانی

برای ساخت اتاق نمک درمانی باید با متخصصان این امر مشورت نمایید در این زمینه مجموعه سنگ نمک هالیتو با داشتن تجربیات گرانسنگ متخصصان خود به شما کمک می‌نمایند که با توجه به بودجه خود به صرفه ترین روش را برای ساخت اتاق نمک درمانی انتخاب نمایید.

برای ساخت اتاق نمک درمانی در ابتدا لازم است که به طراحی اتاق نمک پرداخته شود این امور معمولا به چند شکل کلی صورت می گیرند که عبارتند از :

 1. چیدمان این مکان به وسیله نمک پاشی : یعنی حجم زیادی از نمک را در کل فضای اتاق می‌پاشند.
 2. طراحی با استفاده از سنگ نمک : سنگ نمک های متنوع در این مدل، کاربرد قابل ملاحظه ای دارند.
 3. بهره گیری از آجر نمک در روند ساخت : در این روش از آجر نمک و زیبایی آن بهره گیری می‌شود
 4. شکل دهی به سبک غار نمک : اقدام به ساخت یک غار نمک طبیعی مانند می‌شود

در بین روش هایی که ذکر شد اتاق هایی که به صورت غار نمکی ساخته می شوند، بیشتر مورد دقت و استقبال مصرف کنندگان هستند.

اتاق نمک درمانی

 ساخت کلینیک نمک درمانی

شاید در ابتدا با شنیدن نام کلینیک نمک درمانی به این فکر کنید که این کار به تخصص زیادی نیاز دارد و افراد باید دوره‌های خاص را آموزش دیده باشند و یا پزشک باشند که بتوانند کلینیک نمک درمانی احداث نمایند در صورتی که ساخت کلینیک نمک درمانی می‌تواند به صرفه ترین و پولسازترین کار باشد و شما بدون نیاز به تخصص خاصی می‌توانید کلینیک نمک درمانی را احداث نمایید.

اولین قدم برای شروع این کار دو شرط زیر است:

 1. اخذ مجوز از اداره کل بهداشت
 2. فراهم آوردن شرایط نمک درمانی

پس از اخذ مجوز و فراهم کردن بودجه متناسب با فعالیت مجموعه که در نظر گرفته‌اید، مجموعه سنگ نمک هالیتو از صفر تا صد علاوه بر مشاوره رایگان، پروژه شما را به طور کامل اجرا خواهد نمود.

با احداث این کلینیک می‌توانید فعالیت های جانبی دیگر مانند طب سوزنی، یوگا، ماساژ و فیزیوتراپی را نیز انجام دهید

برای ساخت کلینیک نمک درمانی در ابتدا باید مکان مورد نظر را انتخاب نمایید مکانی که انتخاب می نمایید بهتر است دیوارهای آن از جنس شیشه و سرامیک نباشد تا راحت تر بتوان مکان را به یک اتاق نمک درمانی تبدیل کرد.

دستگاه هالوژنراتور مهم ترین دستگاه کلینیک نمک درمانی است که با توجه به مساحت اتاق های نمک درمانی نوع دستگاه انتخاب می‌شود.

از آنجا که افراد متنوعی می‌توانند از اتاق نمک استفاده نمایند کلینیک نمک درمانی می‌تواند به پولسازترین مشاغل تبدیل شود.

اتاق نمک درمانی

می‌توانید برای ریلکسیشن و کاهش اضطراب و درمان بی خوابی به کلینیک نمک درمانی مراجعه نمایید

اگر دچار آلرژی، برونشیت، تنگی نفس، آسم، حساسیت های پوستی و اگزما می‌باشید مراجعه به کلینیک های نمک درمانی می‌تواند به طور موثری بیماری های شما را بهبود بخشد.

کلینیک نمک درمانی هم برای ساخت نیازمند هزینه های معقولی می‌باشد یعنی با توجه به این که چه مقدار بودجه اولیه در نظر گرفته شود به همان میزان بازدهی مناسبی را خواهیم دید.

مثلا باید در نظر گرفت که در کلینیک مربوطه به چه تعداد اتاق نمک احتیاج است و علاوه بر این ملزوماتی که در این مرکز باید راه اندازی شوند، تغییراتی اساسی را نیز در مخارج تعیین شده ایجاد می‌کنند.

اتاق نمک درمانی

معمولا در این راستا اتاق هایی که به شکل غار هستند مخارج بیشتری را برای سازندگان ایجاد می کنند زیرا از یک طرف کل دیوارهای این فضا پوشیده از نمک بوده و از حیث دیگر کف این کلینیک نیز دارای نمک های فراوانی می‌باشد.

کلینیک نمک درمانی اگر به روش غار نمک ایجاد شود قدرت بسیار زیادی در جذب مشتری به سوی کسب و کار شما دارد.

هزینه ساخت اتاق نمک درمانی با کیفیت و درجه یک

برای این که اتاق نمک با کیفیت و درجه یکی توسط متخصصات ماهر ساخته شود مبالغی باید در نظر گرفته شوند. در واقع برای تعیین قیمت ساخت اتاق نمک، باید به امور مهمی توجه شود.

 1. اتاق نمک به منظور استفاده تجاری ساخته می شود یا شخصی
 2. چه مساحتی برای اتاق نمک در نظر گرفته شده است
 3. بودجه تعیین شده تا چه حدی می باشد
 4. این که اتاق نمک قرار است به شکل غار ساخته شود و یا این که از آجر نمک در شکل گیری آن استفاده شود
 5. تا چه اندازه قصد تجهیز مرکز نمک درمانی خود را دارید عامل تاثیرگذار بعدی خواهد بود

به طور کلی مصالحی که در مراحل ساخت اتاق نمک باید مد نظر باشند، دارای نرخ های متفاوتی هستند منظور این است که اگر از مواد مصرفی مرغوب و ممتاز استفاده شود، به همان نسبت هزینه های بیشتری هم باید پرداخت شوند.

اتاق نمک درمانی

اتاق نمک با هر بودجه‌ای قابل اجراست که کمترین آنها می‌تواند ۱۰ میلیون تومان و بیشترین آن بستگی به میزان تجهیزات و زیبایی اتاق نمک دارد

تحهیزات مورد استفاده در اتاق نمک درمانی

اتاق نمک درمانی در واقع اتاقی می‌باشد که اصلی ترین مصالح آن نمک باشد و سقف، کف و دیوارها از نمک پوشیده شده باشد همچنین  این اتاق باید از ذرات نمک و یونهای سدیم و کلر اشباع شده باشد تا بتواند بیشترین تاثیر را بر روی افراد بگذارد از این رو یکی از اصلی‌ترین تجهیزات اتاق نمک دستگاه هالوژنراتور می‌باشد.

دستگاه هالوژنراتور این توانایی را دارد  اتاق نمک درمانی را شبیه به غارهای نمکی نماید همچنین آجر نمکی از دیگر تجهیزات اتاق نمک درمانی است که برای ساخت دیوارهای اتاق نمک از آن استفاده می‌شود.

از دیگر سو برای ساخت دیوار آجر نمکی از چسب نمک استفاده می‌شود زیرا با مصالح معمولی مانند سیمان نمی‌توان آجر های نمکی را به یکدیگر متصل نمود.

تجهیزات اتاق نمک درمانی با توجه به خدمات اتاق می‌تواند متفاوت باشد استفاده از انواع چراغ های LED برای نورپردازی،  آباژور سنگ نمک و تخت نمک یا ساخت سکو با آجر نمک، باعث زیباتر شدن اتاق نمکی شده و از طرفی باعث ایجاد حس آرامش بیشتر در اتاق نمک خواهد شد.

با توجه به ظرفیت اتاق می‌توان از تخت های نمک مختلف استفاده نمود تخت های نمک برای دراز کشیدن مراجعه کنندگان و یا ماساژ استفاده می‌شود.

اتاق نمک درمانی

در اتاق نمک درمانی عموما امکاناتی مورد استفاده قرار می‌گیرند این امکانات یا اجباری هستند و در صورت دیگر می‌توانند اختیاری باشند از جمله ملزومات اجباری می‌توان به نورپردازی اتاق ها اشاره کرد زیرا هرچه به این امر عمیقا توجه شود بیشتر مورد استقبال مشتریان قرار می‌گیرد.

از سویی تجهیزات اختیاری را نیز می‌توان در قالب زیر دسته بندی کرد برای نمونه :

 • سیستم گرمایشی از کف اتاق
 • تعبیه شومینه برای غار نمک درمانی
 • نظم بخشی و ارائه دکور های جدید توسط سنگ نمک
 • بر قراری صندلی های نمکی

بازار اتاق نمک در ایران چگونه است؟

همان طور که می‌دانیم در چند سال اخیر روز به روز بر تعداد اتاق های نمک در ایران افزوده شده است این امر به دو دلیل اساسی شکل گرفته که سبب شده بازار گسترده‌ای را در این روند مشاهده کنیم.

مطالب بیشتری را درباره اتاق نمک در این صفحه دنبال کنید

اول این که بهترین امکانات و تجهیزات اولیه در این اماکن راه اندازی شده اند از طرف دیگر اشخاص برای رفع نیاز های اصلی خود به صورت مکرر به این مجموعه ها مراجعه می‌کنند.

اتاق نمک درمانی

بنابراین افراد در قبال پرداخت هزینه‌های مقرون به صرفه‌ای تصمیم می‌گیرند که برای ریلکسیشن و درمان افسردگی به این مراکز مراجعه کنند.

البته توجه داشته باشید ساخت یک مجموعه نمکی صرفا برای مباحث درمانی نیست و اگر دارای یک رستوران، کافی شاپ یا سایر مراکز تفریحی هستید برای رونق گرفتن کسب و کار می‌توانید از این سازه‌های زیبا بهره بگیرید و شاهد افزایش چند صد درصدی مشتریان خود باشید.

منبع: بازار سنگ نمک ایران

جهت خرید و فروش این محصول با ما در ارتباط باشید:
مدیر فروش: حسینی
راه های ارتباطی:
شماره موبايل: 09194601519
سامانه پيامکي دریافت پیشنهادات و انتقادات : 50001040456019
شماره فکس: 02143852831
کانال تلگرام: namaksaraa@
صفحه اینستاگرام: namaksaraa
یست الکترونیکی: info@halito.ir

این مطالب را نیز ببینید!

اتاق نمک

ساخت اتاق نمک درمانی کلینیک نمک درمانی

ساخت اتاق نمک درمانی کلینیک نمک درمانی، آشنایی با تجهیزات اتاق نمک، هزینه ساخت اتاق نمکی اگر بر …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *